Ahoj, jmenuju se Jáchym a chci vám doporučit knihu Postav si svého tyranosaura – Zjisti vše o největších predátorech v historii, která vyšla v nakladateklství Svojtka a napsal ji Clare Hibbert a ilustroval Stuart Jackson-Carter.

Narazil jsem na ni ve školní knihovně, protože mě dinosauři hodně zajímají, sleduji teď fimovou sérii Jurský svět a nějakou knihu na tohle téma jsem hledal.

Knížka Postav si svého tyranosaura je naučná, o tyranosaurovi se v ní toho dozvíte opravdu hodně, ale přitom v ní není přespříliš textu. Překvapila mě tu informace, že tyranosaurus měl 3,5krát silnější stisk čelistí než žralok a že každý jeho zub měřil 33 cm.

Co se týče ilustrací, tak ty jsou počítačově upravené a docela věrné.

Zajímavostí knížky je, že v ní najdete pět dinosauřích modelů, které zvládnete snadno sestavit.

Myslím si, že knížka je vhodná pro děti tak od pěti let, když jim jí budou číst rodiče. Má tvrdé desky, málo stránek, hodně ilustrací a ty skládačky uvnitř. Ale zaujme určitě i starší.

Jáchym, 10 let

HIBBERT, Clare. Postav si svého tyranosaura. Praha: Svojtka, 2015.