Pojďte se ponořit do světa Sedmého smyslu a objevíte spoustu dobrodružství, zve Leontýnka.

Autorka: Leontýnka

Tento příběh se odehrává na spoustě zajímavých místech a se spoustou zajímavých tvorů. 

Na začátku knihy se nacházíte v sirotčinci jménem Útulný domov, kde se seznámíte s jedenáctiletou Hankou, Sváťou a Rafanem. Sváťa je velmi usměvavý kluk s velkým nadáním léčit. Hanku má moc rád, a proto se jí snaží být vždy nablízku. Rafael nebo také Rafan je z naší trojice nejstarší, je velmi moudrý a sebevědomý. 

V Útulném domově to nebyl žádný luxus, spíš naopak. Jednoho dne, když vyrazili na pláž sbírat mušle a jantary, Hanka spatřila prsten. Nevypadal moc hezky, spíš působil ošuntěle. Vedle Hanky seděl Rafan, který ten prsten nepouštěl z očí. Hanka se rozhodla, že si ho zkusí, i když věděla, že by nebyl ani vychovatelce Agátě. V tom se Hance zatočila hlava a nemohla popadnout dech. Rafan ji chytil za ramena a zatřásl s ní. Když se Hanka probrala, prsten jí zůstal na prstu jako přikovaný! Dokonce teď stříbrně zářil. Rafan bohužel tušil, co je to za prsten, z jedné knihy. Jednalo se o prsten z Ostrova volby, kde je nádoba na prsteny. Pokud si ho adept navlékne a prsten se přizpůsobí jeho velikosti, je obdařen sedmým smyslem. A může vejít do labyrintu. Hanka se zděsila. Bachařka ji za to zabije. Nevěděli, co dělat. Rafan si aspoň utrhl kousek košile a namočil do krve, kterou si Hanka způsobila sundáváním prstenu, poté obvázal Hančin prst. Snažila se sbírat dál, aby nepřilákala pozornost. Moc jí to nešlo. 

Chcete vědět, jestli ho Hanka sundala? A nebo jestli se dostali z Útulného domova? Pokud ano, tak tato kniha určitě stojí za přečtení. Můžete se těšit i na spoustu dalších potíží a na překvapivě šťastné konce. Pokud by vás kniha bavila, má i další díly a ty opravdu stojí za přečtení.

Tato kniha je první ze série devíti knih Sedmý smysl. Po obrovském úspěchu se vydal ještě desátý díl, který je konečný.

Tato kniha mi nejdřív připadala nudná, ale po pár stránkách jsem se do ní zamilovala. Četla jsem ji nonstop. Pokud vás to na začátku moc nebaví, dejte tomu ještě šanci. Přeji vám příjemné čtení :).

PACOVSKÁ, Ilka. Ostrov zasvěcení – Sedmý smysl 1. Praha: Albatros, 2012.