Autor: Jenda, 9 let

Kniha je o dobrodružství čtyř dětí, se kterými havarovalo letadlo. Děti se zachrání, ale dostanou se do džungle, kde se musí postarat sami o sebe. Letadlo shořelo, tak jim nezůstalo nic, pouze to, co měly na sobě. Postavily si vor a dopluly do tajemného města, ve kterém potkaly pána. Protože jim neřekl své jméno, začaly mu říkat „dobrodruh“. Dobrodruh jim postupně vysvětloval věci, aby se o sebe dokázaly postarat v divočině. Připravoval je na cestu po vodě.

Jednoho večera poštípali malého Maxe mravenci býčí. Dobrodruh a Maxova sestra Lila to zjistili až ráno, když již měl teplotu. A museli se rozhodnout, jak ho dostat do nemocnice. Po vodě to nebylo možné, protože cesta by trvala 14 dní a malý Max se musel dostat do nemocnice do týdne…

Knížka se mi velmi líbila. Líbila se mi, protože je napínavá. Od jednotlivých příběhů se mně ani nechtělo jít spát a byl jsem velmi zvědavý, jak jednotlivé kapitoly dopadnou. Každá kapitola začíná pěkným obrázkem. Dobrodružství  s nadšením poslouchal i můj mladší bráška, když jsem si četl nahlas. Knihu Dobrodruh bych doporučil všem dětem, které mají rádi dobrodružství a napínavé příběhy. Kniha je spíše pro starší děti, protože má 352 stránek 🙂 Je to moje nejdelší přečtená kniha. 

RUNDELLOVÁ, Katherine. Dobrodruh. Praha: Argo, 2020.