Pohádku pro větší dětí představuje Leontýnka

Autorka: Leontýnka

Pokud máte rádi moderní pohádky, tak tato je přesně pro vás. Ale pokud ne, pak ji můžete aspoň zkusit. Za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami je království, kterému vládne král Bořivoj III. Připojený a jeho milovaná choť Ljuba IV. Mají dceru Amálii, která si říka Amy jako její oblíbená zpěvačka Amy Winehouse. 

Princezna má dvě kamarádky Markétu a Elvíru. Markéta má svůj obchod s lektvary a docela populární účet na Anagramu (Anagram je něco jako Instagram). Zato Elvíra je dcerou krejčího, která šije populární šaty pro královnu. Královští rodiče hledají ženicha pro princeznu Amálii (Amy) na nové aplikaci Rodičinder. Vypadá to jako poklidné království. 

Za jedinou noc se toho ale tolik zvrtlo, že budou těžké nápravy. Na začátku knihy mě to moc nebavilo. Začala jsem číst něco jiného. Po čase jsem se rozhodla, že tomu dám druhou šanci, a začalo mě to moooc bavit. Tuto knížku vám doporučuji. 🙂 Zasmějete se u ní, ale napětí nebude chybět. Myslím, že je vhodnější pro starší čtenáře od deseti let. 

KOVÁŘ, Karel Kovy. iPohádka. Praha: Albatros, 2019.