„Z pohledu velkých knihkupectví tvoří většinu naší nabídky okrajové tituly,“ říkají knihkupkyně Veronika Benešová Hudečková a Věra Opatrná, které po dvou dnech musely své nově otevřené knihkupectví 2veverky zavřít

Jaký je váš profesní příběh, než jste se staly knihkupkyněmi?

Věra je vystudovaná architektka. Veronika má profesní minulost poměrně pestrou, ale řekněme, že středem jejího zájmu bylo vždycky umění. 

Co vás přivedlo na myšlenku otevřít knihkupectví s knihami pro děti?

Dlouhý příběh ☺. V roce 2012 jsme organizovali výstavu současné ilustrace pro děti s názvem 11 světů v Muzeu hlavního města Prahy. Tenkrát jsem si uvědomila, jak složitě se lidé dostávají k nemainstreamovým knihám. Tehdy žádné výběrové knihkupectví neexistovalo, i obecné povědomí o kvalitní literatuře pro děti bylo na zcela jiné úrovni než dnes. Pak shodou okolností přišel dotaz ze strany obchodního domu DBK Praha, kde už 5 let pořádali knižní festival LiterARTura. Hledali nový námět, chtěli festival posunout a pro mě byla jasná volba krásná dětská kniha. Jim se nápad líbil a rovnou mi nabídli provozovat festivalové knihkupectví. Tak jsem se stala knihkupkyní a tak jsme se taky seznámily s Věrou. Nakupovala tolik knih, že se radši stala obchodní partnerkou ☺. 

Tento článek je součástí obsahu Knižního klubu Mravenčí chůvy.

Pořiďte si roční nebo tříměsíční vstupné a získejte tak přístup k dalším rozhovorům, tipům na knihy i naši podporu při čtení s dětmi. 

Přejeme vám příjemné čtení i poslech!
Vaše mravenčí chůvy Marie a Julie