Italský autor a ilustrátor Andrea Antinori Mravenčí chůvě vyprávěl o své lásce ke zvířatům, o (ne)hledání pravdy i těšení se na Tabook 

Nejen v rodné Itálii, ale i po celém světě jste znám jako ilustrátor, tvoříte ale také vlastní autorské knihy. Cítíte se více jako spisovatel nebo jako umělec?

Pro mě jsou tyhle dva světy jedinečné, ale propojené. Kdybych měl kreslit bez příběhu nebo jakékoli vyprávěcí roviny, asi bych se dost nudil. Nestává se mi často, že bych kreslil nebo maloval jenom pro radost z tvorby. Mnohem častěji se mi v hlavě objeví nápad na nový projekt a rovnou začnu psát a skicovat. Text s obrazem pro mě tvoří jeden celek, provázaný proces, jak něco vyjádřit.

Andrea Antinori (nar. 1992 v italském Recanati) studoval v Urbinu a Barceloně, žije v Bologni. Od roku 2013 spolupracuje jako ilustrátor s různými italskými nakladatelstvími, v letech 2017, 2020 a 2021 byl vybrán mezi vystavující umělce na Veletrhu dětské knihy v Bologni. Proslulé nakladatelství Corraini pravidelně vydává Antinoriho autorské knihy (Je-li toto los (2015), Kniha o velrybách (2016), Velká bitva (2019), Pomerančovník (2021), které jsou oblíbené pro svoji hravost, veselost a humor. Zatím jediná Antinoriho kniha přeložená do češtiny, O životě lemurů, vyšla nedávno v nakladatelství Baobab.

Tento článek je součástí obsahu Knihovny Mravenčí chůvy (dříve Online magazín o knihách pro děti).

Pořiďte si vstupné do Knihovny a získejte roční přístup k více než 150 recenzím, rozhovorům, podcastům a dalším článkům ze světa literatury pro děti.

Více informací získáte na stránce: mravencichuva.cz/chci-knihovnu-mravenci-chuvy/

Přejeme vám příjemné čtení i poslech!

Vaše mravenčí chůvy Marie a Julie