Jak se stane, že holčička Stela žije najednou se 16 psy? To vám (jenom zčásti) prozradí Kája

Kája (7 let)

Kniha je hezký i legrační příběh o holčičce Stele, jejím tatínkovi, který se stal mašérem (mašér je člověk, který závodí se saněmi, které táhnou huskyové), jejím dědečkovi, strejdovi a pejscích husky. 

Jednoho dne vzali tatínek a strejda Stelu na místo, kde prodávali husky, a řekli jí, že si může dva vybrat. Vybrali kluka a holku a pojmenovali je Buck a Otylka. Tatínek Otylku a Bucka trénoval. 

Po roce se vrátili na stejné místo, odkud měli Bucka a Otylku. Měli v plánu si vzít čtyři štěňata, ale v ohrádce jich bylo pět. Nemohli si vybrat a nakonec si vzali všech pět pejsků, a měli jich tak dohromady sedm.

Jednoho dne přijel ředitel školy a přivezl s sebou v autě huskyho –⁠ tuláka. Tatínek na něj hvízdl, husky poslechl a seznámil se se smečkou, která ho přijala.

Nového psa pojmenovali Frankie. Nejlépe rozuměl s Otylkou, která se s ním podělila první den o část oběda (miska se jen blýskala). A už jich bylo osm. A jak jich nakonec měli šestnáct? To se dočtete v knížce. 

Tatínek se potom rozhodl vzít svou smečku na nejdelší závod na Aljašce. Závod je hodně nebezpečný, někteří jej ani nedokončí, tatínek proto musel být na vše připravený, ale ani on nebyl připraven na vše.

Co se mu stalo? Podařilo se mu dokončit závod? To se dozvíte v knížce.

Knížka mě moc bavila, byla trochu dojemná a měla spoustu krásných obrázků (od Ivony Knechtlové). Přijde mi, že se hodí pro ty, co mají rádi husky, protože v knize jich je opravdu hodně.

Z knížky se i nějaké věci dozvíte, třeba že i lékař může něco přehlédnout 😉

PAŘÍZKOVÁ, Tereza. Stela a 16 huskyů. Praha: Pikola, 2019.