Recenze Bertíka na první díl napínavé série

Je to typická napínavá knížka, která vás zaujme, pokud máte rádi akci a hraní her. Je o dvou klucích. Ari a Joni jsou bráchové. Žijí ve světě, kde je málo dospělých, a proto musí jejich práci dělat děti. Utkvěla mi v hlavě situace, kdy přijdou k doktorce, které je asi osm let, a uplatí ji lízátkem, aby jim dala kód k automatu na léky. Pak se ale něco pokazí, všechno začne houkat, oni musí utéct.

Příběh se neodehrává v dnešní době. Starší Ari se musí postarat o mladšího Joniho. Když už bych se já vyskytl v takovéhle realitě, tak bych to asi nějak zvládl, ale ve skutečnosti bych to tedy zažít nechtěl. I když samé děti, to by bylo méně omezení. Každopádně když takovou knížku čtu, jsem napnutý jako trenky a nemůžu se dočkat, co se dál stane. Ilustrace taky zaujmou na první pohled. Kdyby takové někdo použil ve hrách, které sleduju, určitě by mě hned lákalo dozvědět se o nich víc.

O čem ale příběh je? Mladší bráška Joni na ulici dostane od neznámé paní kolu a hru Kepler 62. Nevěděl proč, v knížce se to ani nedozvíme. Tu paní ale potkají znovu u automatu na léky, kde jim zase pomůže – utéct. Kolu ani hru Kepler 62 v tomto světě rozhodně není snadné získat, alespoň ne pro lidi, kteří jsou chudí jako oni. Hra Kepler 62 je zvláštní tím, že se nedá dohrát. Ještě to nikdo nedokázal. Kdyby taková hra existovala, určitě bych si ji rád zahrál. Je založená na postupování po levelech, kde získáváš nové věci, zbraně, schopnosti.

Kepler 62 má celkem 6 dílů. Už se těším, až si příběh budu moct dočíst.  

PARVELA, Timo. Kepler62. Kniha první: Pozvánka. Brno: Host, 2018.