O napínavém a strašidelném příběhu píše Timotej

Knihu jsem si vybral k recenzi, protože mě zaujala titulní strana se strašidelným drakem. Byl jsem zvědavý, jestli půjde o draka pohádkového, když je kniha spíš pro větší čtenáře.

Knihu jsem četl s mamkou, takové čtení mě baví nejvíc. Jednu stránku já, jednu mamka. Rychleji to utíká a hlavně si mám s kým povídat o tom, co čtu. U této knížky jsme si povídali často, protože některým věcem jsem nerozuměl a potřeboval jsem je vysvětlit. Objevovala se tam taky cizí slova. 

Hodně mě bavilo, že spisovatel občas přerušil vyprávění a obrátil se na mě s nějakým dotazem nebo ujasněním. Nejdřív mě to zaskočilo, ale pak jsem se na to těšil. Přijde mi, že mě to do příběhu víc vtáhlo. 

Pohádkový drak v knížce není. Je mnohem strašidelnější a nebezpečnější. Hlavní hrdinka Emy je moc statečná a s pomocí kouzelníka Gandalfa a dalších podivných postav dokáže velké věci. Zjistil jsem, že kouzelník Gandalf je známý z jiného příběhu, který si chci taky přečíst.

Některé ilustrace se mi moc líbily, hlavně ty s drakem. 

Knížku bych doporučil starším dětem, aby tomu dobře rozuměly. Měly by být odvážné, protože příběh je dost napínavý a někdy strašidelný. 

Timotej Makovský