Knihu o skryté zemi Mytologii představuje Ondra

Autor: Ondra, 13 let

Knihu Mluvící balík napsal Gerald Durrell a ilustroval Adolf Born. Je to kniha o skryté zemi jménem Mytologie, která je vlastně jeskyně velká jako město s vlastním malým mořem. Jeskyně je obyvatelná díky kouzlům, která vyčaroval mocný kouzelník Veleboule. Žijí v ní mýtická stvoření jako draci a jednorožci, ale taky bazilišci a vlkodlaci. Jednoho dne se bazilišci rozhodnou ovládnout Mytologii. Chtějí přinutit Velebouleho, aby je naučil používat kouzla, a jeho pomocníka, kouzelného mluvícího papouška Papouše, zavřou i s jeho klecí do balíku a pošlou po řece.

Celá kniha je velmi zábavná a čte se velmi snadno. Má přibližně dvě stě stran, takže není příliš dlouhá, a rozhodně má bohatý příběh. Hlavní postava Papouš, který vystupuje jako velmi vzdělaný, neustále na někoho křičí a nadává mu vědeckými pojmy a slovy ze specializovaného slovníku, která s nadáváním nemají nic společného. U toho jsem se dost pobavil. Kniha je rychlá, poutavá, není příliš strašidelná nebo napínavá a dopadne poměrně dobře, zkrátka ideální odpočinkové čtení.

Ilustrace se mi nejprve nelíbily, obvykle už knihy s obrázky nečtu, během čtení jsem si na ně ale zvykl, a i si je oblíbil. Hezky dotváří příběh a celou knihu.

Tuto knihu můžu doporučit, není moje nejoblíbenější, ale je milá a zábavně napsaná. 

DERRELL, Gerald. Mluvící balík. Pikola, 2020.