Výrazná postava české historie očima Magdaleny

Kniha Sidonie mě zaujala svým vzhledem, ilustrace v ní jsou velice propracované a pěkné. Celou knihou se prolínají obrázky rostlin, přírody, protože ji Sidonie milovala. 

Předtím než jsem příběh přečetla, jsem nevěděla, že nějaká Sidonie Nádherná existovala. Přitom to byla velice sebevědomá a statečná žena, která se potřebovala cítit svobodně. Tehdy to nebylo běžné, žena se měla hlavně dobře vdát. 

Sidonie byla celý život obklopená zajímavými muži. Její tatínek ji chápal a podporoval, hodně blízký vztah měla se svým starším bratrem a udělala si z některých známých dobré přátele. Pořád hledala svůj smysl, vnímala krásu, neměla ráda omezení a nikdy se nevdala. 

Celý její život v komiksu se mi četl hodně těžko. Abych všechno pochopila, četla jsem ho dvakrát a ptala jsem se mamky, pokud mi něco nebylo jasné. 

Stručný životopis v závěru knihy nám taky některé věci objasnil. 

Bavilo mě prohlížet si ilustrace, protože obsahují hodně krásných detailů, kterých jsem si napoprvé nevšimla. Některé byly dost odvážné. Láká mě navštívit sídlo Sidonie, poznat místo, kde žila a byla šťastná. Myslím, že dnes by se jí a jejím přátelům asi žilo snadněji.

 Magdalena, 13 let