Autorka: Magdaléna, 12 let

Knihu Zeppelin řadím k mým nejoblíbenějším knihám, které jsem dosud četla. Je to pořádně napínavá detektivka se zajímavým rozvržením textu. Každá věta začíná na novém řádku a kapitoly jsou hodně krátké, to mě bavilo, protože jsem mohla číst jen chvíli a hned jsem měla přečtenou kapitolu. 

Nina se svými rodiči každé léto jezdí na chatu. Letos se Nina zase vůbec netěšila, protože to zatím vždycky byla nuda. Po příjezdu se zděsili, čekalo na ně nemilé překvapení. Na chatě se něco dělo, když byla opuštěná. Rodiče se snažili všemu přijít na kloub. Nina potká záhadného kluka na stromě. Ten jí povídá o svém těžkém životě a útěku z domova. Stali se z nich noční kamarádi s velkým tajemstvím. Nina byla statečná, musela čelit hodně otázkám rodičů i cizích lidí, přesto nového kamaráda neprozradila. Snažila se mu pomoct. Zeppelin je příběh velkého, opravdového přátelství. 

Kniha je ilustrovaná Andreou Tachezy, její ilustrace znám z dalších knížek a mám je moc ráda. Líbí se mi technika koláží s fotografiemi. Obrázky působí strašidelně, tajemně.    

Byla jsem hodně zvědavá, jak celá kniha skončí. Závěr byl pro mě hodně nečekaný. Nutně potřebuji pokračování. Doufám, že autor připravuje další díl. 

HAUGEN, Tormod. Zeppelin. Praha: Hračkotéka, 2019.