Rytíři nejsou obyčejná kniha. Vojta představuje hrací komiks Rytíři

Autor: Vojta Němčanský

Čteš a přitom hraješ hru. Sbíráš náramky chrabrosti, mince a jiné předměty, plníš úkoly, hledáš cesty. Často se dostaneš do různých pastí, ve kterých můžeš zemřít. A když zemřeš, začínáš číst a hrát od začátku. Sám se rozhoduješ, jak budeš pokračovat, a to je na tom nejlepší, protože pokaždé je příběh trochu jiný.

Když začneš číst knihu, ocitneš se ve staré době na dvoře krále Ludvíka. Hlavními hrdiny jsou tři bratři, kteří se chtějí stát rytíři, protože už je nebaví pracovat na poli. A tak se vydají do rytířské školy.

V rytířské škole si vybereš jednoho ze tří bratrů a s ním budeš hrát celou hru. Tvým úkolem je sehnat co nejvíc náramků chrabrosti, než uplyne pět nocí. Musíš se pořádně dívat na obrázky, protože na nich můžou být náramky a další potřebné věci ukryté. Taky jde náramek získat, když vyřešíš úkol nebo po cestě někomu pomůžeš. Pokud přežiješ pět nocí, dostaneš se před krále, kde se dozvíš, jestli tvé nasbírané náramky stačí k tomu, aby ses stal rytířem.

V knížce jsou dobré obrázky. Některé obrázky jsou srandovní, hlavně na začátku komiksu. Jen mě trochu zlobí, že často spadnu do pasti a umírám. Ale jinak je komiks super a všem dětem ho moc doporučuju. 

SHUKY. Rytíři První dobrodružství. Praha: Rexhry, 2019.