Do fantazijního světa po apokalypse Země zve Ondra

Autor: Ondra, 13 let

Tato kniha má poměrně zamotaný, ale zajímavý příběh, ve kterém se občas špatně orientuje kvůli velkému množství vedlejších postav s podobnými jmény. Většina postav je neustále naštvaná, mrzutá nebo obecně protivná, což dojem z knihy trochu kazí. Knížka je hodně napínavá a má neuzavřený konec, to je ale pochopitelné, protože příběh ještě pokračuje dalšími díly.

Fiktivní svět, ve kterém se příběh odehrává, je zvláštně vymyšlen. Je to vlastně Země po apokalypse, která ji rozbila na ostrovy volně plovoucí ve vzduchu, a na každém žije jedna rodina. Ostrovy se nazývají archy. Tahle myšlenka mi přijde zajímavá a originální. Hlavní postavou je dívka Ofélie.

Jediná ilustrace v knize je obraz na přední straně obalu a je na něm tužkou velmi detailně a hezky vyobrazeno město Metropolis, i když já si ho představoval jinak. Autorem je Laurent Gapaillard.

Oproti jiným fantasy knihám se mi tato kniha četla docela pomalu a náročně, protože kromě složitého děje má taky dlouhé kapitoly. Ale docela mě bavila.

DABOS, Christelle. Projít zrcadlem: Snoubenci zimy. Praha: Baobab, 2018.