Knihy a materiály pro nejrůznější věkové kategorie do města a o městě

Města. Malá i velká, rušná i ospalá. Města, ve kterých se nic neděje, i města, ve kterých se dá zažít spousta dobrodružství. Města jako místa poznávání. S podzimem se stahujeme z venku do svých domovů, z přírody do měst. A možná právě podzim a zima jsou ideální čas pro poznávání měst. Jak města vznikala, jak se postupně staví, jaké jsou principy a pravidla pro budování měst? Čas ideální pro pozorování toho „našeho“ města jinýma očima, z jiné perspektivy, objevování dosud netušeného, zdánlivě obyčejného. Čas vhodný pro objevování měst nových, měst v naší zemi i za hranicemi. A také čas si o městech číst. Poznávat je prostřednictvím knížek, objevovat jejich tajemství a tajemná zákoutí, lidské příběhy i věci neobyčejně obyčejné.  A aby se vám lépe objevovalo a poznávalo, přinášíme vám řádku knih a materiálů, které s tematikou města úzce souvisí.

Knihy o městě

Knihy o městě pro nejmenší čtenáře (Ochutnávač / Prohlížeč)

Venku

Autorka textu: Alice Nikitinová
Autorka ilustrací: Alice Nikitinová
Nakladatelství: Meander (2021)
Komu je určena: ochutnávač, prohlížeč

Když vyjdeme z domu do ulic města a pozorně se rozhlédneme, můžeme spatřit spoustu zajímavých věcí. Zdánlivě obyčejný tovární komín, most, tunel, jeřáb či dveře od garáže však dovedou být plné barvité poezie. Malá knížka s pevnými listy pro nejmenší objevitele bezprostředního okolí je plná realistických obrázků a vtipných krátkých veršovaných textů.

Tento článek je součástí obsahu Knižního klubu Mravenčí chůvy.

Pořiďte si roční nebo tříměsíční vstupné a získejte tak přístup k dalším rozhovorům, tipům na knihy i naši podporu při čtení s dětmi. 

Přejeme vám příjemné čtení i poslech!
Vaše mravenčí chůvy Marie a Julie