Alena, Tom (8 let) a Martin (10 let) Glasovi

U nás se objevila Prašina 3, podle Tomova hodnocení je to super a hodně strašidelné.

Potom Hraničářův učeň 15 Ztracený princ. Je to úplně boží kniha, ale Toma tam něco naštvalo. Nebude prozrazovat, co to bylo :).

Lapuťák a kapitán Adorabl. Bylo to zajímavé, dobrý příběh, a Tom potřebuje další díl.

Přibyly ještě Moje první kniha o kvantové fyzice, Moje první kniha o teorii relativity. Je to super a Tom se tam dozvěděl spoustu zajímavých věcí.

Marťas si oblíbil Astrokocoura Hranice vesmíru. Je tam hodně informací. 

Bára s dcerami

Po Vánocích se u nás ještě i díky narozeninám objevila veliká řada krásných knih jak pro starší dceru (3 roky), tak pro mladší (1 rok). Mezi oblíbené se okamzitě zařadily prostorové pohádky Vojtěcha Kubašty, obě knihy od pana Horáčka a také leporela Kozí pohádkaVeselá zahrádka. Kvaka a ŽbluňkaEmu naopak známe z knihovny, ale pozadu také nezůstávají.

Jorika (7 let)

K Vánocům jsem dostala hodně knih. Z těch, které jsem stihla přečíst, mě nejvíc bavily:

Amulet Poslední strážci – tu jsem si opravdu hodně přála a moc jsem se na ni těšila. Přečetla jsem ji za jedno ráno a jeden večer.

Zeppelin – hrdinka Nina mi byla sympatická, docela ráda bych se s ní potkala.

Warren XIII. a Vševidoucí oko – kouzla, přeměny, překvapení, divoká fantazie a skvělé ilustrace.

Ostatní knihy, které jsem přečetla, postupně přidáváme do mého IG jorika_cte čtenářského deníku.

Anička (10 měsíců) a Zdeněk (3 roky)

Anička zvědavě prohlíží a „čte“ všechny nové knihy. Ale jasným favoritem se stalo zvukové leporelo Můj první Mozart od Axiomy. A pak Tuze hladová housenka – strká prsty do dírek pro housenku, plácá motýla po křídlech a je spokojená.

Zdeněk dostal pěknou hromádku knih, a všechny jsme je už poctivě přečetli a prozkoumali. Myslím, že každá ho zaujala, a podle potřeby se k nim vracíme. Povánočním favoritem byly Kamarádi z Medového lesa od Kazdy, které jsme četli stále dokola. Teď ale sáhnul po knize Rostliny cestovatelky (protože už pomalu zase nabíháme do zahradnického módu 😂). Podle jeho slov se mu líbí přehledné obrázky, plovoucí kytky (lekníny – to je pro něj docela neznámá rostlina), ale i skutečnost, že semínka cestují v bobcích zvířat 😁.

Johanka (9 let)

Na knížkách se mi líbí, že Raina prožívá utrpení, ale vždycky se z toho nějak dostane. Pomáhá jí máma, kamarádky i příbuzní. Zažívá i spoustu zábavy.

Bartoloměj Rokyta (12 let)

Dárce je knížka o utrpení, beznaději a hrůzné pravdě. Lidstvo si odhlasovalo svět bez barev, kopců a zábavy, přesto si jeden z lidí začne klást otázky. Naštěstí je to jeden z výjimečných lidí, kteří mají schopnost vidět neviditelné – tudíž na otázky dostane odpovědi od takzvaného dárce, záznamce paměti, který má také schopnost vidět neviditelné. Ten spolu s dárcem vymyslí plán, jak lidstvu předat pozitivní vzpomínky a přimět je, aby se vrátilo do normálního života. Ovšem stane se jedna nečekaná událost – chlapec, který má také schopnost vidět neviditelné, má jít na vyřazení, takže se rozhodne vyrazit dřív. Plán nakonec vyjde. 

Apolenka (6 let)

Apolence se líbila Apolenka a kočička v knížce.

Otázka pro příští číslo

Jakou knihu o přírodě byste doporučili svým přátelům?

Pište nám odpovědi spolu s fotkou na kontakt@mravencichuva.cz, zveřejníme je v Online magazínu.