Na výlet se zubrem, veverkou a holubem zve Esterka

Autoři: Esterka (9 let) a táta Kuba Kučerovi

Příběh je o zubrovi a veverce, kteří hledají zubrovu sestřenku. Přitom navštěvují různé národní parky po světě. Asi nejvíc mne zaujaly parky Manu v Peru a Fiordland na Novém Zélandu a taky Komodo, protože mám ráda ještěrky. Líbí se mi, že vyprávění je o opravdových zvířatech. Bavilo mě poznávat nová zvířata a kytky, jak vypadají, i jejich jména.

Obrázky jsou v knížce na každé stránce, jako v komiksu. Zvířata na obrázcích vypadají jako živá. Líbí se mi, jak jsou ty obrázky propracované, třeba jak odlétává písek od nohou, když někdo běží.

Knížku jsme četli s tátou, protože nejsem ještě tak rychlá čtenářka. Při čtení jsme se střídali, mě víc bavily ty části komiksové, tátu zase bavilo to zdlouhavé vyprávění o historii nebo o ekologii, u toho jsem trochu usínala. Lidi zvířata dřív lovili a z toho mi bylo trochu smutno.  Pomohlo mi, že jsou v knize často vtípky.

Knížka je hodně veliká, takže když si ji budete brát do postele, udělejte si dost místa, nebo si rovnou vlezte do postele k rodičům. A možná se stane, že si knížku půjčí i váš starší bratr, bude ho nejspíš zajímat, jak vznikají gejzíry nebo jak se střídá polární den a noc.

MIZIELINŠTÍ Daniel a Aleksandra. Cesta do divočiny – za zvířaty národních parků světa. Brno: Host, 2020.