Napínavý román o baseballu a přátelství očima Toma

Příběh je o jedenáctiletém Lukeovi, který bydlí ve vesničce Upperville, daleko od jakéhokoli města. Pod Upperville leží i vesnička Lowerville. Luke má rád sporty, ale ze všeho nejradši má rád baseball, stejně jako děti z Upperville i Lowerville. Tyto vesnice mají mezi sebou zápasy.

Jednoho dne se na zápas přijede podívat slavný hráč baseballu Drake Williams, který hraje v Riverside Rockets, což je tým ze vzdáleného města. Drake si vybere několik hráčů z Upperville i Lowerville a mezi nimi je i Luke. Když se mu budou tito hráči líbit na společném tréninku, vezme je k sobě do týmu. Lukeovým kamarádům se podaří do týmu dostat, ale jemu ne.

Po odchodu těchto hráčů z Upperville i Lowerville se oba týmy začínají rozpadat. Jejich trenér chce, aby trénovali dohromady, ale oni se vždy pohádají, a tak se na hřišti, spíše na prázdném plácku, přestane trénovat. 

Lidé z obou vesnic se rozhodnou postavit na plácku hotel pro turisty. Ale to Luke, který miluje baseball jako nic na světě, nemůže dopustit…

Na knize se mi líbí, že je to z pohledu Lukea. V textu se vyskytuje dost anglických slov, která tam jsou vysvětlená. Na konci je dost napínavá a celkově se mi velmi líbila.

Ilustrace jsou nezvyklé, ale moc pěkné. 

Ze začátku jsem se do knihy nemohl pořádně začíst, ale potom jsem se skoro nemohl odtrhnout. 

Knihu jsem si vybral, protože mám rád knihy o sportech, kterých je docela málo.

Bitvu o diamant bych doporučil dětem od deseti let a starším, protože je tam hodně textu, ale na předčítání bych doporučil klidně 7+. 

Tom Kučera, 12 let