Když se šestiletého Jonáše zeptáte, jaké knihy čte nejraději, odpovídá, že knihy o přírodě. Tato se mu zalíbila natolik, že ji přečetl už několikrát

Autor: Jonáš Zeman

Přírodu mám moc rád. Kniha 50 nápadů, jak zachránit planetu je vlastně hodně o přírodě. Je tam hodně informací, jak zachránit různá zvířata nebo jak vyčistit malou část moře. Knihu rád čtu, podle mě je docela dobrá, dokonce v ní jsou hádanky a kvízy, které jsou zaměřené na přírodu. Obrázky jsou dobré i trochu legrační. Jsou tam i návrhy na různé soutěže, třeba soutěž o nejkrásnější kompost. Nebo tam jsou i jiné nápady jako třeba, že podle barvy a pachu lze poznat, čím nějaký potok (nebo řeka) trpí. Skoro vždycky je tam text „to budou kamarádi koukat“. V tom textu je například „naplánuj výlet na mokřady“. A je tam skoro vždycky text „tohle jste věděli“. V tom textu je například, že každý v České republice za rok spotřebuje 150 kilogramů papíru.

Je to dobrá kniha, texty i ilustrace jsou tam docela dobré, ale ne že by byla jedna z nejlepších. Čtu rád i jiné knihy, ale tahle je prostě dobrá. A rád bych vyzkoušel i nějaké z těch nápadů, které tam v té knize 50 nápadů pro děti, jak přispět k záchraně planety jsou. Máte tu knihu? (Pro ty, co tu knihu 50 nápadů pro děti, jak přispět k záchraně planety mají, už jste vyzkoušeli nějaký nápad?) Nejlepší v té knize mi přišly hádanky a kvízy. (Nápady byly dokonce očíslované.) A mě se líbí hlavně knihy o přírodě. I já jsem nějaké z těch nápadů vyzkoušel. Je to kniha pro ty, kteří mají rádi přírodu. Je to i jazykově dobrá kniha a rád bych věděl, jestli se bude líbit i vám. Já bych byl rád, kdyby ano. Třeba se z vašich dětí stanou zachránci přírody!!! Tuto knihu bych doporučoval dětem od 6 do 9 let .

JAVNA, Sophie. 50 nápadů pro děti, jak přispět k záchraně planety. Praha: Akropolis, 2012.