Markéta Pilátová přináší do české literatury pro děti spoustu nových, neotřelých témat. Povídaly jsme si o tom, proč je pro ni podstatné popisovat svět v jeho reálných podobách

Je o Vás známo, že jste značnou část svého dospělého života strávila v zahraničí, dlouhá léta jezdíte učit krajany v Brazílii a Argentině češtinu. V poslední době jste ale vyjádřila přání se trochu více držet rodné hroudy – daří se Vám to? Kde jsem Vás vůbec zastihla? 

To přání se mi plní po dvanácti letech, kdy jsem vždy trávila většinu roku v Jižní Americe a domů se vracela jenom na zimu, teď hodně času trávím ve Velkých Losinách. Zastihla jste mě v Praze, kde přespávám po cestě do Českých Budějovic. Cestovat jsem tedy nepřestala, jezdím hodně za čtenáři, na autorská čtení a besedy, dva měsíce jsem strávila na rezidenčním pobytu ve Vídni. Od té doby, co byla zrušena covidová opatření, jsem v jednom kole, jenom se teď jedná spíš o cestování po Evropě. 

Tento článek je součástí obsahu Knihovny Mravenčí chůvy (dříve Online magazín o knihách pro děti).

V současné době Knihovna prochází úpravou.

Pracujeme svižně a rychle jak mravenci v mraveništi, abychom vám již brzy mohly nabídnout přístup ke všem článkům, podcastům a videím. Pokud o ně máte zájem, stačí nám napsat na e-mail kontakt@mravencichuva.cz a my se vám ozveme s nabídkou, jakmile bude připravená.

Děkujeme! Vaše mravenčí chůvy Marie a Julie