Do dobrodružného světa v podzemí, do světa bubáků, zvou Julie a Ivetka

Autorky: Julie a Ivetka

Tato kniha navazuje na její první díl, Strašidelná chůva. My jsme ji nečetly, proto jsme byly ze začátku trochu zmatené, ale vše se postupně vysvětluje a objasňuje.

Knížka se krásně četla. Je hlavně pro děti, které mají rády fantazii. Není to taková ta normální pohádka z klasického prostředí, které všichni známe. Celkově je svět bubáků okouzlující.

Ilustrace jsou také moc dobře udělané. Pomáhají si udělat ještě konkrétnější představu o jejich světě. Odděluje se dobrá a zlá strana. Obrázky Maikki, Graha nebo kohokoli kladného jsou roztomilé, zato Čarodějnic a ostatních na té špatné straně už moc ne. Na první pohled lze tedy poznat, na jakou stranu daná postava patří.

Děj se odehrává v již zmíněném podzemí –⁠ světě bubáků. Je to o holčičce jménem Maikki, která chce najít svého bubáčího kamaráda Graha. Ovšem najít cestu v podzemí není tak jednoduché, pomůže s tím ale Strážce, který se jí hned na začátku ujme. Čeká je spoustu nástrah a dobrodružství. Mezitím se ji snaží najít její sourozenci, Kaapo a Hilla. Za zmínku ovšem také stojí Maikkin modrý župan, který jim pomůže překonat i ty nejtěžší překážky.

Doporučujeme tuto knížku, je opravdu krásná a napínavá.         

Foto knihy: Petra Žallmannová

TOLONEN, Tuutikki. Strašidelná cesta. Praha: Portál, 2020.