Majda vypráví o dobrodružství Stely, která se vydala do Antarktidy, země tučňáků

Na začátku se Stele vrátila maminka z Antarktidy. Maminka rodině vypráví, co vše na Antarktidě zažila. Když fotila tučňáky císařské, blízko nich praskl led a maminka se snažila hnát tučňáky co nejrychleji a nejdál od praskliny. Měla štěstí, že ji zachránil muž jménem Ilja. A Stela je moc ráda, že jsou teď všichni – maminka, tatínek, Stela, děda, strejda Eda i psi – spolu a že jsou šťastní.

Stela dostane k narozeninám letenky do Antarktidy. Děda a strejda Eda zůstávají doma se smečkou huskyů, cestují maminka, tatínek a Stela. Z každé zastávky dědovi a strejdovi pošlou pohled domů. Když přijedou na polární stanici, maminka jim představí svoje kamarády. A druhý den se vydají za tučňáky. Potom potkají Ilju. Žije sám, a tak stráví pár dní u něj.

Četla jsem i první díl, který byl víc o tatínkovi a smečce psů. Líbily se mi oba, ale tenhle se mi líbil víc, protože tam byli tučňáci a bylo to napínavější. Taky se mi líbilo, jak se vrátila maminka a že byla celá rodina zase spolu.  Obrázky jsou hezky barevné, líbily se mi. Doporučovala bych knížku dětem, které mají rádi zvířata a dobrodružství.

PAŘÍZKOVÁ, Tereza. Stela v zemi tučňáků. Praha: Pikola, 2020.