Herbie a Violeta pátrají v přímořském městečku Zlomoří po ztracených rodičích. Objeví toho ale mnohem víc a zažijí opravdu napínavé dobrodružství

Kdo, anebo snad co, je to malamandr? Je opravdový nebo je to jen slavná legenda přímořského městečka Zlomoří? Městečka, které je v létě plné smíchu a zmrzliny a písku v plavkách… ale když sezónní hosté odjedou, hotel Grand Nautilus je skoro prázdný, tma začne padat o něco dřív a Rackovo večeřadlo na molu začnou skrápět studené spršky bouřících vln. Léto odchází a vrací se zima. A s ní se vrací malamandr, aby udělal to, co každý rok:

Anna Paap a žije se svým německým mužem a dvěma česko-německými dětmi (6 a 😎 v Mnichově. Je vystudovaná bohemistka, překladatelka a lingvistka. Svoje děti vychovává česky a pomáhá k tomu i dalším českým rodičům žijícím v zahraničí. Má zkušenosti i ze tří českých škol v zahraničí, z online práce s rodiči i z výchovy vlastních dvojjazyčných dětí.

Tento článek je součástí obsahu Knihovny Mravenčí chůvy.

Pořiďte si roční vstupné a získejte tak přístup k více než 200 recenzím, rozhovorům, podcastům a dalším článkům ze světa literatury pro děti.

Přejeme vám příjemné čtení i poslech!
Vaše mravenčí chůvy Marie a Julie