Laura Deanová už mě zase nechala je grafický román o lásce a kamarádství, o tom, kde najít vnitřní sílu říct dost, když zjistím, že mě láska víc trápí, než naplňuje, a taky o tom, že mít dobrou kamarádku je víc, než mít úžasnou holku

Laura Deanová už mě zase nechala je grafický román z pera kanadské autorky Mariko Tamakiové, kterou český čtenář zná díky knize Jedno obyčejný léto (Paseka, 2020), ilustrovaný Rosemary Valero-O’Connellovou. Je černobílý, jen s jemnými dotyky růžové, báječně se čte a vypráví příběh, který v lehkých obměnách zažívají všichni, kteří vstoupí do puberty. Je to jako s kopretinou… má mě ráda, nemá mě ráda. Příběh lehce plyne, není na něm nic moc šokujícího ani neobvyklého, hlavní podstatou a jádrem vyprávění je vztah sedmnáctileté Freddy Rileyové a její spolužačky Laury Deanové, který se vzdouvá ve vlnách vzájemné náklonnosti a nepříjemných ochladnutí, bouřlivé zamilovanosti a opakovaných rozchodů.

Tento článek je součástí obsahu Knižního klubu Mravenčí chůvy.

Pořiďte si roční nebo tříměsíční vstupné a získejte tak přístup k dalším rozhovorům, tipům na knihy i naši podporu při čtení s dětmi. 

Přejeme vám příjemné čtení i poslech!
Vaše mravenčí chůvy Marie a Julie