Existenciální román pro děti o odvaze ke změně a potřebě nových začátků 

Procházím si v paměti knihy Marianne Dubuc. Ptáček a lev, Stín malého geparda, Horská cesta, Ty nejsi moje maminka a další. (Doporučuji je k přečtení i vám.) Oceňuji autorku, jaká témata v knihách pro malé děti otevírá: co skutečně znamená být rodičem, přátelství rozdílných osobností, schopnost vcítit se do kůže někoho jiného a další. V textu (i ilustraci) působí vždy velice jemně, ale o to větší prostor dává k zamyšlení a vyprávění. 

Textu je minimum, a příběh by se tak na jednu stranu mohl zdát velmi jednoduchý, ale právě to je autorčiným záměrem. Nabízí se díky tomu velký prostor pro další zamyšlení, pokládání otázek, diskuze. Právě tato kniha je důkazem toho, že i malé množství textu v knize nemusí znamenat, že je plytká, bez myšlenky. Knihu bych doporučila rodičům pro společné čtení s dětmi od 5 let, velmi dobře si ji také umím představit pro čtenářskou lekci ve škole pro děti 1. stupně.

Tento článek je součástí obsahu Knihovny Mravenčí chůvy.

Pořiďte si roční vstupné a získejte tak přístup k více než 200 recenzím, rozhovorům, podcastům a dalším článkům ze světa literatury pro děti.

Přejeme vám příjemné čtení i poslech!
Vaše mravenčí chůvy Marie a Julie