Knihy netřeba číst jen doma, ve škole, ve vlaku, v autobuse nebo v čekárně. S knížkami můžete vyrazit i ven. My to vřele doporučujeme a poradíme, jaké knihy či materiály si s sebou ven vzít.

Jaro je cítit ve vzduchu, jaro je brzy tu! Nejvyšší čas pochystat si knihy, s kterými vyrazíte ven. Knihy samozřejmě můžete číst venku i v zimě, ale ve zbytku roku je to přeci jen o něco pohodlnější. A protože se právě probouzí příroda a venku můžete zažít nejeden kouzelný zázrak, jsou naše knižní tipy zaměřeny především na přírodu, její pozorování a objevování prostřednictvím knižních příběhů. Ale ven můžete vyrazit vlastně s jakoukoliv knihou. Posadit se pod strom nebo dokonce na strom, na lavičku v parku či na náměstí, na rozkvetlou louku, lesní mýtinu nebo vyhlídku do krajiny. Nebo jen na domovní schody či kousek trávníku před domem a číst, číst a nasávat to „venku“ kolem. Vyrazte ven!

Knihy na ven

Knihy na ven pro nejmenší čtenáře

Tuze hladová housenka

Autor textu a ilustrací: Eric Carle
Nakladatelství: Zelený kocúr (2018)
Komu je určena: ochutnávač, prohlížeč

Byla jednou jedna malá housenka, která se právě vylíhla z vajíčka, a ta měla tuze veliký hlad. Snědla všechno, co jí přišlo do cesty, a bylo toho tolik, že ji z toho rozbolelo bříško. Tak se pro jistotu na nějakou dobu zakuklila a pak… Jednoduchý text, který díky opakování naučí děti počítat, rozpoznávat ovoce a jiné dobroty a prostřednictvím barevných ilustrací seznámí nejmenší čtenáře s jedním z nejkrásnějších zázraků přírody. Vezměte si tuhle nápaditou a vtipnou knížku na louku či do zahrady a zkuste najít nějakou housenku či motýla. Bude to babočka, otakárek nebo modrásek?

Autorka úvodní fotografie: Justina Danišová
Autorka fotografií knih: Veronika Peslerová

Tento článek je součástí obsahu Knižního klubu Mravenčí chůvy.

Pořiďte si roční nebo tříměsíční vstupné a získejte tak přístup k dalším rozhovorům, tipům na knihy i naši podporu při čtení s dětmi. 

Přejeme vám příjemné čtení i poslech!
Vaše mravenčí chůvy Marie a Julie