V současné době není známé datum vysílání
ZDARMA
🔥 Jak zažehnout vnitřní plamen pro čtení a knihy všeho druhu.
Ukážeme vám, že to jde i bez nucení a pracovních listů.
🔥 Jak si poradit s překážkami, které na cestě za čtenářstvím dětí stojí.
Zaměříme se na předčtenářské období, začínající čtenáře a čtenářky i děti, které už samy umí číst.
🔥 Jak podpořit dlouhodobou a trvalou radost ze čtení, i když je vaše dítě vášnivý sportovec nebo zpěvačka.
Vaše dítě může mít libovolné zájmy a talenty, a přesto může mít pozitivní vztah ke čtení. Ukážeme vám, co je pro podporu jejich radosti ze čtení potřeba.
🅧 Nebudeme mluvit o tom, jak děti ke čtení donutit.
Krátkodobě to možná někdy funguje, ale z dlouhodobého pohledu je to zabiják vášně.
🅧 Nebude to o tom, jak vytvořit ty nejlepší pracovní listy na podporu čtenářské gramotnosti.
Protože víme, že k zažehnutí lásky dětí ke čtení nic takového nepotřebujete.
🅧 Nebudeme mluvit o složitých postupech.
Popíšeme vám vše tak, aby zažehnout vášeň ke knihám dokázal každý z vás.
Přijďte na webinář s názvem Nadchnout pro čtení a my vám ukážeme, že to, co je potřeba udělat, není žádná raketová věda a vy můžete snadno v dětech zažehnout lásku ke čtení. Dříve nebo později vám za to poděkují. 😉
Autorky projektu Mravenčí chůva
Díky svým zkušenostem pomáhají lidem najít cestu k podpoře dětí ve čtení k radosti a vášni.
➜ Den co den se těší z toho, že děti kolem nich mají knihy rády a vědí, že se v nich odráží svět kolem nás. Jsou jim bránou do světa.
➜ Jsou autorkami klubu, ve kterém doprovázejí několik desítek rodičů, pedagogů a knihovníků světem dětské literatury.
➜ Vytvořily tříměsíční online kurz pro dospělé, ve kterém ukazují, že vášeň ke čtení může zažehávat každý z nás.
➜ Knihy, které doporučují, vždy čtou. Samy nebo s dětmi kolem sebe.
„Moc se mi líbil. Ráda bych ještě pokračování.🙏 Hlavně se mi líbily ty jednoslovné knížky, to nám hodně pomůže. A zaujal mě výzkum o tom čtení v 9 letech, o tom si chci najít víc informací, protože jsou školky, kdy děti čtou třeba až právě od třetí třídy a s odkladem, třeba ještě v 9 ne.🙂 Což asi bude náš případ.🙂“
„Webinář se mi moc líbil, profesionálně vedený, přehledný. Oceňuji oporu o výzkumu. Bylo milé ujistit se, že to studentům říkám správně. A nové, že můžu ještě hodně dlouho nejmladší předčítat. Sice rodičům pořád říkáme, čtěte dětem dál, ale zmíněná věková hranice je nádherná.“
„Pro mě byl webinář přínosný, několikrát jsem si zažila aha moment, jako například v tom, že mám nechat děti vybírat knihy, dále nestavět knihy před PC, čtení dítěti i když už sám čte, že je „normální“, když dítě odbíhá od čtení a může knihu vnímat při hře a přijde mi skvělý nápad s poslechem audioknih. Dále je skvělý nápad jak prezentovat ilustrace např. ve školce. Mno, bylo toho opravdu hodně. I tipy na knihy se mi moc líbily❤️.“
„Moc děkuji za krásný a podnětný webinář. Mám doma dva nečtenáře 9 a 12 let a povzbudily jste mě v tom, že jim budu stále předčítat. Už jsem hned začala před spaním a do háje mě ještě neposlali, tak snad dobré! Díky moc!“
„Inspirativní pro mě bylo, že mám dítě nechat vybrat knihy, netlačit na to číst, co považuji za hodnotné já. A že předčítat klidně do 12 let, nebrat to, že umí číst, za důvod přestat mu číst. A pak ten ukazatel jak čte dítě na konci 3. třídy, to vůbec jsem nevěděla. Uvědomila jsem si, že můj syn je asi smyslový typ a jsou pro něj důležité obrázky, zvuky. Atd atd bylo toho dost, popsala jsem 2 str poznámek a rozhodně budu čerpat. Včetně tipů na konkrétní knihy. Moc za webinář děkuji“
„Oslovila mě moc milá atmosféra, důraz na respekt a důvěru mezi rodičem a dítětem při vytváření vztahu ke knížkám a čtenářství. Přínos vidím v zajímavých informacích, třeba že je fajn předčítat dětem klidně až do 12 let🤗“
„Mně se líbily vaše zkušenosti s různými dětmi. A nejvíce čerpám z nových titulů knih. Děkuju za všechny vaše rady a zkušenosti.“
Stačí jeden krok…