Podpořte nás

Vyberte si, která možnost podpory vám sedí nejvíce

Záleží nám na tom, aby se děti mohly vzdělávat a růst i skrze čtení. Víme, že vyznat se v kvalitní literatuře pro děti a mládež není vždy jednoduché. Proto tvoříme Mravenčí chůvu a staráme se o malé i velké čtenáře.

Na jaře 2020 jsme se rozhodly založit tento projekt a podpořit čtenářství tím, že o něm budeme pravidelně psát. Z malého nápadu podpory vyrostlo během pár měsíců místo, které žije knihami pro děti i mládež. Místo, které v České republice dosud chybělo.

Chceme, aby Mravenčí chůva vytvářela prostor pro všechny, kteří chtějí čerpat informace o kvalitní literatuře pro děti a předávat je dál k dětem.

Pokud se se vám náš projekt líbí, přidejte se k nám!
Vaši pomoc potřebujeme.

Děkujeme!
Online magazín o knihách pro děti

Vyberte si, která možnost podpory vám sedí nejvíce

Pořiďte si předplatné

Staňte se čtenářem Online magazínu a získávejte pravidelný přísun čtení i poslechu o kvalitních knihách.

Vyberte si částku, kterou nás chcete podpořit

Podpořte nás finančním darem, který nám pomůže realizovat volně dostupný obsah. Jako dárek od nás získáte e-book Výběr Mravenčí chůvy 2020.

Kupte si Mravenčí balík

Vyberte si některý z našich Mravenčích tematických balíků, ve kterých jsme připravily výběr kvalitních knih a materiálů pro malé i větší děti.

Ozvěte se nám na e-mail

Jste odborníci na literaturu pro děti a mládež nebo vás téma zajímá, máte zkušenosti s psaním pro média nebo vedením seminářů a chtěli byste se zapojit do Mravenčí chůvy? Napište nám.

Pár slov o mravenčích financích

Projekt Mravenčí chůvy fungoval do ledna 2021 převážně dobrovolnicky s velkým zapojením mnoha jednotlivců. Honorované byly jen grafické, korektorské a webmasterské služby, které byly hrazeny z příjmů od předplatitelů Online magazínu a z prodeje knižních balíků. Na část provozu Online magazínu jsme pro rok 2021 získaly podporu Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR. Ostatní aktivity jsou dále dobrovolnické.

Pravidelně tvoříme také obsah, který je volně dostupný všem čtenářům, které téma zajímá. Máme radost, že počet pravidelných návštěvníků webu stále roste. Abychom mohly takový obsah dlouhodobě tvořit, potřebujeme vaši podporu.

Díky ní můžeme vytvářet jedinečný prostor pro malé i velké čtenáře!
Děkujeme!