Krásný den,

vítáme vás na našich stránkách. Jsme Marie a Julie a společně stojíme za projektem Mravenčí chůva. Věnujeme se doporučování knih pro děti a podporujeme dospělé při čtení s dětmi.

V rámci letošního ročníku projektu Noc s Andersenem 2023 jsme pro vás připravily dvě videa s tipy na knihy, se můžeme odrazit k dalším aktivitám, která byla na této stránce veřejně k dispozici v březnu a dubnu 2023.

Tato videa jsou součástí obsahu našeho kurzu Průvodcem malých dětí ke čtení, online programu pro rodiče a průvodce dětí ve věku 4–9 let. V rámci kurzu se věnujeme právě i tématu, jak s knihami pracovat, i jak na čtení s dětmi navázat dalšími aktivitami. K příležitosti Noci s Andersenem 2023 jsme se rozhodly pro vás tato videa zpřístupnit. Pokud byste se o kurzu rádi dozvěděli více, všechny informace najdete na této stránce.

V průběhu roku tipy na knihy pravidelně doporučujeme také v rámci Knižního klubu Mravenčí chůvy, který funguje celoročně a rodičům, pedagogům i knihovníkům přináší tipy pro čtení s dětmi především ve věku 4- 9 let. Pokud by vás zajímala nabídka Knižní klubu, koukněte na tuto stránku s informacemi.

Rády bychom vás pozvaly i do naší facebookové skupiny Čtení je brána do světa, kde můžete také získat další tipy na čtení s dětmi i pokládat své otázky ke čtenářství s dětmi.

Pokud byste se nás na cokoliv rádi zeptali, jsme vám také k dispozici. Přejeme vám krásný čas s dětmi při čtení i dalších aktivitách.

Vaše mravenčí chůvy

Marie Podvalová a Julie Dominika Zemanová