Komiksář: panely a bubliny učí malé děti (4–8 let)

Tento Komiksář není v této chvíli již možné zakoupit. Pokud vás téma komiksu pro děti zajímá a rádi byste získali tipy na skvělé dětské komiksy, máme pro vás ukázku našeho e-booku ZDARMA. 

Přemýšlíte, jak nadchnout malé děti pro čtení, ale nevíte, jaké knihy k tomu budou ty pravé?

Tápete nad tím, jak skloubit čtení různě starých sourozenců, aby je čtení všechny bavilo? 

Nejste si jistí, jestli čtení komiksů není jen pokleslá zábava?

Ztrácíte se v nabídce knih a nevíte, které vybrat?

Ukážeme vám, že při čtení komiksů se toho děti spoustu učí a představíme vám knihy, které by vaše děti (4–8 let) mohly zaujmout a lásku ke čtení podnítit.

Co vás na webináři čeká a jak bude probíhat?

🗯 Webinář proběhne živě ve čtvrtek 3. 3. 2022 od 17:00.

🗯 Během prvních 90 minut vás seznámíme s tím, proč mohou být komiksy pro děti velkým bohatstvím a proč je tedy dětem doporučovat. Podrobněji vám také představíme konkrétní komiksy, které by vaše děti mohly nadchnout. V závěru webináře budeme 30 minut věnovat vašim dotazům, které budete mít možnost položit v komentářích během vysílání.

🗯 Po skončení webináře od nás ještě získáte seznam knih, které jsme během webináře doporučovaly.

🗯 Webinář budeme vysílat prostřednictvím našeho YouTube kanálu. Odkaz na vysílání vám pošleme e-mailem po zakoupení webináře.

🗯 Záznam webináře bude pro vás dostupný po dobu půl roku do 3. 9. 2022, abyste se na něj stihli podívat, i když nebudete mít v čas vysílání možnost se připojit živě nebo pokud si ho budete chtít pustit opakovaně.

Jak vypadá e-book, který ke Komiksáři získáte od nás jako bonus?

🗯 Najdete v něm 40 šťavnatých tipů ke čtení.

🗯 U každého tipu je anotace, náhledy a základní informace o knize.

🗯 Dohromady je to 90 stran inspirace, která hned tak nevyschne.

🗯 E-book jsme vytvořily ve spolupráci s Veronikou Peslerovou a Dominikou Grohmann. 

Cena webináře včetně e-booku jako bonusu je 790 Kč.

 Komiksářem vás provedou Mravenčí chůvy: 

Marie Podvalová a Julie Dominika Zemanová

Reference

V září jsem na Tabooku, který je moje srdcovka, využila možnost zúčastnit se workshopu Mravenčí chůvy. Vybrala jsem si ho z bohaté nabídky festivalu proto, že se zaměřoval na komiksovou literaturu pro děti. Dětský čtenář a jeho vkus jsou pro mě, jakožto knihovnici, klíčovou záležitostí. Žánr komiksu mě osobně až tak neoslovuje, ale u nás v knihovně děti už skoro nic jiného než obrázkové knihy nečtou. Zajímalo mě tedy, jaké knížky by mi mohl někdo fundovaný doporučit, obzvlášť když to budou lektorky, jejichž názoru si cením. Na workshopu se mi doporučení dostalo vrchovatě, a navíc originální a zábavnou formou. Julie a Marie jsou moc sympatické, umí poučit a přitom nenudí, dětské literatuře rozumí. Mám za sebou pár seminářů a workshopů na téma dětského čtenářství, některé jsem i sama vedla, a jsem si jistá, že tento si budu pro jeho uvolněnou a přátelskou atmosféru, a zejména pro osobité pojetí pamatovat. Minulý týden jsem do knihovny na základě doporučení několik komiksových titulů zakoupila, jsem teď už jen zvědavá, jak se u dětí ujmou ☺.

Lucie Vrtalová

Obecní knihovna Chocerady

Načerpejte kupů tipů, co s dětmi číst.
Komiksy děti obvykle baví a vy je teď můžete pro čtení nadchnout!